Dawna łemkowska cerkiew greckokatolicka. Obecnie kościół filialny parafii rzymskokatolickiej w Uściu Gorlickim.
Świątynia powstała w 2. poł. XVII w. Jest ona wręcz klasycznym przykładem łemkowskiej architektury cerkiewnej, ze względu na swoje proporcje uważana za jedną z najpiękniejszych cerkwi w Polsce. W 1947 r. w ramach akcji „Wisła” wysiedlono z Kwiatonia wszystkich mieszkańców. Po tym wydarzeniu cerkiew została przekształcona w kościół rzymskokatolicki. Cztery lata później w 1951 r. w sąsiednim Uściu Gorlickim utworzono parafię z filią w Kwiatoniu. Od tamtej pory cerkiew pełni funkcję kościoła pomocniczego. Świątynia znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, a w 2013 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Została zbudowana w konstrukcji zrębowej – z wyjątkiem wieży, która ma konstrukcję słupową. Całość świątyni pokryta jest gontem. Wewnątrz zachowało się kompletne wyposażenie pochodzące z XVIII i XIX wieku – charakterystyczne dla stylu późnego baroku. Są to: ikonostas z 1904 r. autorstwa Michała Bogdańskiego, XIX-wieczny ołtarz główny w prezbiterium oraz dwa ołtarze boczne w nawie – jeden z ikoną Matki Boskiej z Dzieciątkiem, drugi przedstawiający Zdjęcie z Krzyża.
Cerkiew w Kwiatoniu znajduje się w południowej części wsi, po zachodniej stronie szosy. Sama wieś znajduje się między Smerekowcem, a Uściem Gorlickim, w dolinie rzeki Zdyni. W pobliżu cerkwii można skorzystać z toalety w świetlicy środowiskowej niedaleko obiektu, nie ma tu jednak udogodnień dla osób z niepełnosprawnością